Pazar 21 Temmuz 2024

Derz Dolgu Önerileri

Derz Dolgu Uygulama Bilgileri (3.6 MB)

Download Derz Dolgu Uygulama Bilgileri (3 MB)

1) Macun uygulama işlemi, hava şartlarına göre döşeme işlemi bittikten 3-10 gün sonra yapılmalıdır.
2) Kaplama işlemi bitmiş zeminlerde, döşenen malzemenin derz boşlukları arasında bulunabilecek toz, talaş, inşaat çimento artıkları vb. ince bir çubuk kullanılarak temizlenmeli ve nemli bir sünger ile silinmelidir.
3) Şerbetleme işlemi için zemin ve derz boşlukları su ile nemlendirilmelidir.
4) Tarafınıza gönderilen macun karışımı içerisine, zemin rengine göre Greton'un belirleyeceği oranda çimento ilave edilerek, homojen bir biçimde su ile karıştırılmalı ayran kıvamına getirildikten sonra yüzeye sert kauçuk uçlu bir spatula veya sert kauçuk tabanlı bir mala ile derz boşlukları doldurulmalıdır.
5) Boşlukları iyice doldurabilmek için, ayran kıvamındaki karışımı önce paralel, sonra çapraz çekiniz.
6) Yayılan macunun zemin üzerindeki fazlasını derhal yumuşak kauçuk uçlu bir spatula veya nemlendirilmiş sünger uçlu bir spatula ile sıyırınız.
7) Madde 3'teki işlem, karışım bu kez macun kıvamına getirildikten sonra tekrar edilir.
8) Tarafınıza gönderilen karışım, içerisine çimento ilave edilmiş fakat sulandırılmamış haliyle zemine kanaviçe çuval veya benzeri bir file ile iyice yedirilir. Bu işlem sonunda yüzey çok iyi temizlenmelidir. Aksi halde yüzey parlaklığı %50 oranında azalabilir ve sulu silim işlemi yapılması gerekebilir.
9) Ortam sıcaklığına göre, macunun sökülmeyecek kadar sertleşmesini bekledikten sonra yumuşak ve nemli bir sünger ile silerek, yüzeyde kalabilecek macun tabakasını iyice temizleyiniz. Çalışırken süngerinizi sık sık suda çalkalayarak temizleyiniz.
10) Döşemesi ve şerbetlemesi bitmiş olan yüzeyler arap sabunu uyguladıktan sonra kuru paspas ile temizlenir.
11) Yeni uygulanmış macun dolgusu toz, güneş, rüzgar ve yağmurdan korunmalıdır.

İletişim Bilgilerimiz

Şahin Karo - Mustafa ŞAHİN
Meydan Kavağı Mahallesi 1550.Sokak Şahin Apt. No:23/A ANTALYA
Gsm : 0532 311 86 89  -- 0555 804 55 57

Email: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. - Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Scroll to top